AI Technológia
Képzésindulás: 2025. március 14.
A ChatGPT megjelenésével mindenki számára egyértelművé vált, hogy a mesterséges intelligencia (MI) itt van és megkerülhetetlen.
Időpont: 2021. március 9., kedd, 17:00-18:30
Platform: Zoom Meeting (a linket a regisztrált résztvevőknek küldjük az esemény előtt)
Hogy áll a hazai egészségügyi szcéna adattudatosság szempontjából? Mik a piaci és a nempiaci szereplők jellemzői? Milyen diszruptív lehetőséget rejt az AI az emberi sejtek digitális szimulációja során? Milyen adatfeldolgozási kihívásokkal jár egy egészségügyi informatikai rendszer, ún. adattó kialakítása? Meetup-unkon olyan hazai egészségügyi projekteket mutatunk be, melyekre a hatékony (gépi) adatfeldolgozás, az adatvezérelt döntéshozatal jellemez és hatásuk piaci és nem piaci szempontból is értelmezhető.
A 20 perces előadásokat egy kerekasztal beszélgetés követi, ahol felteheted kérdéseidet szakértőinknek.
Előadóink:
A járvány alatt mindenki megismerhette, hogy a gyógyszerfejlesztés mennyire költséges és hosszú folyamat. A vakcinák kutatása elképesztően gyorsan történt, a legtöbb gyógyszernél a kezdeti ötlettől a piacra vitelig gyakran 10-15 év is eltelik, a projektek 90%-a pedig megbukik. Ennek fő oka, hogy a gyógyszerkutatás még mindig próba-szerencse alapon működik. Nem értjük igazán az emberi szervezet működését, ezért tesztelünk rengeteg gyógyszermolekulát, és felhasználjuk azt, ami működni látszik. A Turbine emberi sejteket szimulál digitálisan. Egy ilyen technológia képes előrejelezni egy molekula hatását, és meg tudja magyarázni azt is, hogy hogyan működik. A biológia mérnöki tudománnyá alakul: próbálkozás helyett tervezni tudunk.Előadásomban bemutatom, hogyan működik a Turbine ötlete!
Az egészségügyi adatok napjainkban az egészségügy szinte minden területén – a prevenciótól a betegellátáson és szolgáltatásokon át az innovációig – kulcsszereplővé váltak. Az E-Group ICT Software Zrt. és a Pécsi Tudományegyetem konzorciális együttműködésével szervezett „Hálózatos analitikai és adathasznosítási lehetőségek az egészségügyben” című projekt rövid néven: InnoHealth DataLake (IHDL). A 2018-ban indult projekt fő célja egy típusában új, komplex informatikai rendszer (’adattó’) koncepciójának kidolgozása, infrastruktúrájának megvalósítása és gyakorlati implementálása.
Az egészségipar informatikai területe, vagyis az E-Health, hatalmas növekedés előtt áll, Magyarország pedig gyors tempóban halad előre a digitális technológia felhasználásában az egészségügy területén. Az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT) a 2017-es indulása óta tárolja és továbbítja az adatokat az azt felhasználó intézmények között. A mára már több mint 1 milliárd egészségügyi tranzakciót magában foglaló adatvagyon kiaknázása és a rá épülő fejlesztések kidolgozása kulcsfontosságú lépés mind az operatív mind az ágazatvezetői szint számára.
A meetup házigazdája: