IOT for Business
Képzésindulás: Érdeklődj kollégánknál!
IOT for Business képzésünk azoknak szól, akik szeretnék a legújabb IoT technológiai megoldásokat megismerni és a vállalati működésben alkalmazni.
A vállalatok működése során jelentős mennyiségű adat keletkezik, legyenek azok akár a vállalkozás tevékenységét, pénzügyi és gazdasági teljesítményét, humán erőforrás jellemzőit leíró adatok. A legtöbb vállalkozás tudja, hogy az adatok elemzésével és az azokon alapuló döntésekkel tovább növelheti hatékonyságát, ráadásul a különböző üzleti intelligencia (BI) technológiák az elmúlt években egyre ismertebbek lettek. Ennek ellenére nagyon sok vállalkozás továbbra sem képes az adataikban rejlő potenciál teljes kiaknázására. A dashboardok, riportok általában múltbeli adatokat használnak fel az üzleti teljesítmény nyomon követéséhez és a megalapozott üzleti döntésekhez. Megmutatják ugyan, hogy mi történik, de ritkán adnak választ a „miért történt”, „mi fog történni” és „hogyan tudjuk elérni” kérdésekre. Nem mutatnak rá az összefüggésekre, azaz nem nyújtanak valódi insightot a megalapozott döntések meghozatalához.
Az elmúlt években drámai változásokat tapasztalhattunk a technológia világában, amelyeket a nagy adatmennyiségek (big data) okozta kihívások, a felhő platformok és a fejlett adatelemzési technikák is jelentősen formáltak. A fejlett adatelemzési eszközök lehetővé teszik, hogy összetett, prediktív üzleti kérdésekre is válaszokat kapjunk, és így jelentősen növeljük a hatékonyságunkat, versenyelőnyünket és a bevételeinket.
Az adatvizualizáció képzésünkön végzett szakemberek képesek az adatokat gyorsan feldolgozható és értelmezhető formában megjeleníteni, és ezen keresztül üzletileg értékes insightot generálni. A száraz statisztikai tényeket meggyőző, inspiráló elbeszélésekké, sztorikká alakítani, a fejlett adatelemzési eszközök megfelelő használatával pedig összetett üzleti kérdésekre válaszokat adni.
Akkor képezd nálunk kollégádat, mert az adatvizualizáció kurzus végzett hallgatója:
A képzés ezen részében áttekintjük a vizuális adatelemzés alapjait. A gyakorlati példán keresztül megtanuljuk, hogyan elemezzük az adatainkat, hogyan generáljunk azokból insight-okat, és milyen buktatókra figyeljünk oda.
Az első szakaszban ismertetett elméleti alapokra építve az adatvizualizálás gyakorlatában merítkezünk meg a Power BI eszközkészletének segítségével.
Az advanced analytics vagy fejlett elemzés prediktív modellezést, statisztikai módszereket, gépi tanulási és folyamatautomatizálási technikákat alkalmaz az adatok elemzésére, meghaladva a hagyományos üzleti intelligencia (BI) eszközök kapacitását. Míg az alapszintű BI megoldások pillanatfelvételt nyújthatnak a vállalkozásunkról, a fejlett elemzések lehetővé teszik a jövőbeni trendek vagy eredmények előrejelzését, segítve a még megalapozottabb döntéshozatalt. A fejlett elemzésekhez kapcsolódó gépi tanulási eljárásokkal pedig akár az ember által meghozott döntéseket, repetitív folyamatainkat is automatizálhatjuk a humán teljesítményhez közelítő eredményekkel. A képzés ezen részében folytatjuk az értékesítési adatok elemzését. A gyakorlati példán keresztül megtapasztaljuk az open source eszközöknek az adatok elemzésében, vizualizációjában nyújtott szabadságát.
A data storytelling az a folyamat, amikor az adatokat a célközönségünk számára könnyen befogadható vizuális formába öntjük annak érdekében, hogy az üzleti döntéseket, akciópontokat befolyásoljuk az adatokban rejlő információk, insightok segítségével. A data storytelling nem csak az adatvizualizációt jelenti. A data storytelling ereje az adatokban rejlő összefüggések logikus felépítéséről, az azokból levezethető következtetések és javaslatok megfogalmazásáról, és a célközönségünk számára történő meggyőző előadásáról is szól. A képzés ezen részében egy kereskedelmi vállalat értékesítési adatainak elemzésén keresztül sajátíthatjuk el a data storytelling lépéseit. A gyakorlati példán keresztül megtanuljuk, hogyan elemezzük az adatainkat, hogyan generáljunk azokból insightokat, és milyen buktatókra figyeljünk oda.