AI Technológia
Képzésindulás: 2024. szeptember 13.
A ChatGPT megjelenésével mindenki számára egyértelművé vált, hogy a mesterséges intelligencia (MI) itt van és megkerülhetetlen.
Lemaradtál az eseményről? Nézd vissza a felvételünket!
Nincs fontosabb az egészségnél. Az orvoslás és az egészségügy folyamatos fejlődésen ment keresztül az elmúlt évszázadok során, célja pedig minden esetben jobb és hatékonyabb kezelések, diagnózisok és megelőző intézkedések biztosítása volt. Az informatika forradalma az egészségügyet sem hagyta érintetlenül. Az adatok rohamosan növekvő mennyisége, az adatfeldolgozás és elemzés fejlett eszközei, valamint az okos orvostechnológia lehetővé teszi a korábban elképzelhetetlen precizitású diagnózisokat és kezeléseket.
Ezt a speciális, ám mindannyiunkat érintő fontos területet járják körbe szakértőink Dr. Szócska Miklós, Dr. Szigeti Krisztián és Szalóczy Nóra. Szóba kerül az adatok szerepe az egészségügyi döntéshozatalban, az adatalapú megközelítések lehetőségei, a képalkotó diagnosztika kihívásai, a generatív AI-ban rejlő potenciál, az adatalapú egészségügy rohamos fejlődésének jogi és etikai kérdései, az adatok alkalmazása a gyógyszerfejlesztésben. Szakértőink ezen felül a következő kérdésekről is beszélgetnek majd:
Előadóink:
1989-ben szerzett orvosi diplomát a Semmelweis Egyetemen, ahol a képzés ideje alatt – erős ellenzékiként – a diákönkormányzat vezetőjévé választották. Érdeklődése ennek hatására az egészségügyi menedzsment irányába fordult, ezért a diplomája megszerzését követően kollégáival együtt megalapította az azóta már közel 30 éves Egészségügyi Menedzserképző Központot, amelynek jelenleg is vezetője. 2010 és 2014 között egészségügyért felelős államtitkár. Megbízatása során nagy hangsúlyt fektetett a bizonyítékon alapuló konzultatív egészségpolitika meghonosítására és az egészségügyi dolgozók béremelésére, de legfőbb eredményeinek a népegészségügyi termékadó bevezetése, a dohányzás visszaszorítása, a kórházi rendszerek központosítása és az e-egészségügy megalapozása tekinthetők. 2014-től újra az Egészségügyi Menedzserképző Központ vezetője és oktatója, 2016 szeptemberében a kormány jelölte a WHO főigazgatói posztjára. 2019-től a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Közszolgálati Karának dékánja, a NAV Mesterséges Intelligencia Munkacsoportjának állandó szakértője, 2023 májusától a Belügyminisztérium Mesterséges Intelligencia Munkacsoportjának vezetője. A European Health Forum Gastein vezetőségi tagja. Fő kutatási és oktatási területei a hálózatelemzés, a vezetésfejlesztés és változtatásmenedzsment, továbbá a mesterséges intelligencia és adatvezértelt egészség megoldások.
Biofizikus, 2005 óta foglalkozik innovatív orvostechnikai eszközök fejlesztésével. 2008-ban szerzett PhD fokozatot a Semmelweis Egyetemen. A Kvantitatív In Vivo Molekuláris Képalkotó központ alapítója és vezetője, ahol transzlációs képfeldolgozási módszereket fejleszt preklinikiai és klinikai területen. Számos szabadalom és tudományos cikk társszerzője, nemzetközi és magyar pályázatok rendszeres tagja vagy vezetője, a Semmelweis Egyetem tudományos főmunkatársa. A Kinepict Health Kft. társalapítója, vezetése alatt elnyerték az European Innovation Council Accelerator Health pályázatát 2020-ban – azóta is egyedüli magyar cégként. A cég fő terméke egy FDA és CE jelzett intervenciós radiológiában használható szoftver, amelyet számos EU és közel keleti kórházban használnak a betegek gyógyításában. 2022-ben Gábor Dénes-díjat kapott innovatív kutatásaiért, jelenleg a Gábor Dénes Díjasok Egyesületének Elnöke.
A meetup házigazdája:
Időpont: 2023. november 29., szerda, 18:00-19:30
Helyszín: CEU Budapest, 1051 Budapest, Nádor u. 15.
Az esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött!