A legtöbb családi vállalkozás úgy indult, hogy az alapítónak volt bátorsága és családi támogatottsága belevágni az ismeretlenbe. Mára az álomból valóság, a kezdetleges gyakorlatokból rendszer szintű működés lett.
Ám gyakran tapasztaljuk, hogy a rendszer szintű működést gátolják nem tisztázott családi dinamikák.
Ilyen esetben a működés nem elég transzparens, és nem ad lehetőséget arra, hogy tisztázzátok a szerepeket, a felhatalmazásokat, a konfliktusokat, és hogy innovatív ötleteket lehessen megosztani egymással.
Érdemes átülni az étkezőasztaltól a tárgyalóasztalhoz
Minden sikeres családi vállalkozásban kell valaki, aki észleli, ha a családi dinamika nehezíti a professzionális vállalati működést. Ez a személy tud azért tenni, hogy a családi vállalkozás szereplői ne az étkezőasztalnál, hanem a tárgyalóasztalnál tisztázzák a vállalati kérdéseket.
Azért hoztuk létre az Együttműködő Családi Vállalkozás képzést, hogy legyen a ti vállaltotokban is egy olyan családtag, aki képes átlátni a családi vállalkozás összetett dinamikáját, van kellő empátiája a felmerülő nehézségek kezelésére, és facilitálja ezt a párbeszédet.
A konfrontáció elkerülhetetlen, de elengedhetetlen a stabil és összehangolt jövő érdekében
A nehéz beszélgetéseket könnyebbé tehetitek, ha megfelelő kereteket biztosítotok ezeknek a párbeszédeknek. Ha tudjátok, milyen hosszú távú célokat szolgál a párbeszéd, és jó mederben tartjátok az egyeztetéseket, akkor kezelhetőek és előremutatóak lesznek a felszínre kerülő, addig rejtett indulat, vagy az egymással ellentétes érdekek.
A családi vállalkozásnak ezt a munkát el kell végeznie. A családi vállalkozások, vállalatok, vállalatcsoportok és a felhalmozott családi vagyon fenntarthatósága múlik azon, hogy milyen rendszerben és mennyire összehangolt jövőképpel és motivációval képes a következő tulajdonos-irányító generáció később átvenni a vezetést az alapítótól, és érvényesíteni tudását és véleményét.
Ismerd meg a hazai és nemzetközi gyakorlatokat!
Az Együttműködő Családi Vállalkozás képzésen megismerheted, hányféleképpen gondolkodnak erről a legsikeresebbek világszerte, és gondolkodjunk együtt egy kicsit másként a családi cégetek, cégcsoportotok és a családotok előtt álló lehetséges utakról!
Az Együttműködő Családi Vállalkozás képzésen az összehangolt jövőtervezésről, az irányítási rendszerekről, a jövedelemelosztás és tulajdonlás komplex és érzékeny természetéről, valamint a cég- és családvezetésről, vagyontervezésről is szó lesz gyakorlati példák és a résztvevők saját tapasztalatai mentén.
A gyakorlatorientált képzésen olyan szenior vezetők, szakértők oktatnak, akik maguk is megtapasztalták, milyen egy családi vállalkozásba születni, dolgozni, és temérdek vállalattulajdonos családot segítettek a fejlődésben az elmúlt évtizedekben.
A képzésen azt is megtanulhatod, hogyan lehet megtartani a családi vállalkozásotok, vállalatotok értékeit, jótéteményeit és közben elindítani, fenntartani az innovatív, újgenerációs változás folyamatát.
NÉHÁNY TOVÁBBI TUDNIVALÓ:
- A képzésen olyan szakemberek oktatnak, akik testközelből ismerik a családi vállalkozások és vállalatok világát, a generációváltást és jövőtervezést támogató nemzetközi és hazai gyakorlatokat.
- A jelentkezők előzetes interjún vesznek részt.
- A tananyag nemzetközi standardokat és praktikákat, valamint hazai esettanulmányokat is tartalmaz.
- A képzés részeként minden hallgatónak 2x1 órányi egyéni konzultációs lehetőséget biztosítunk, melyben a saját – családban és cégben megélt – kihívásairól, dilemmáiról bizalmi keretek között beszélgethet szakértőinkkel.
- A képzés vizsgával zárul, ahol a hallgató a családjára szabott 1 éves cselekvési tervet mutatja be. Minden hallgató személyre szabott visszajelzést és fejlesztési javaslatokat kap a vizsgát vezető szakértőktől, családi vállalatok vezetőitől.
- A képzés egyik nagy adománya, hogy a képzésen résztvevőkkel tapasztalatot cserélhettek, megoszthatjátok, hogy a ti vállalkozásotok esetén milyen kihívásokkal álltok szemben. Lehet olyan, akit visszatarthat, hogy megnyíljon mások előtt, vagy hogy személyes kihívásokat osszon meg a csoporttal. Két fontos információ, ami ezzel kapcsolatban megnyugtathat benneteket: 1. rád bízzuk, hogy mit és mikor osztasz meg, nem helyezünk senkire sem nyomást, 2. a csoporttól titoktartást kérünk, így ami itt elhangzik, az köztünk marad.