Változ(tat)ás, jól – jót
Lemaradtál, vagy visszanéznéd a meetupot?
Időpont: 2023. március 02., 18:00-19:30
Helyszín: CEU Budapest – 1051 Budapest, Nádor utca 15.
Az esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött:
Vajon miben és mennyit változott az elmúlt néhány évben a változásmenedzsment? Melyek a ma is működő klasszikus megközelítések és eszközök, illetve milyen újdonságokat érdemes komolyan venni? Hol van a kapcsolat a klasszikus projekt-és a változásmenedzsment megközelítés között, mikor lehet ezeket egyáltalán egymástól elválasztva kezelni?
Meetup-unkon többek közt az alábbi témákat is érintjük:
- Hol kezdődik a változtatásmenedzsment, milyen a jó változási cél?
- Mit jelent és milyen eszközökkel biztosítható az integrált megközelítés a gyakorlatban?
- Hogy jön a témánkhoz a divat – legyen szó akár az ideálokról, akár a változás terjedéséről?
- Tényleg a változásvezetés hibája, ha valakik vesztesnek érzi magukat?
- Mik a bevonás lehetőségei egy tisztán „fentről” indított változtatásban?
- Hogyan jelenhet meg a vágyott célállapot magában a változási folyamatban?
- Hogyan lehetsz jó változtató, hogyan találhatod meg a szerepedet?
A beszélgetés résztvevői:
- Byssz Róbert, Transzformációs “katalizátor”
10 év hazai gyakorlat után 2 év regionális, majd 8 év globális változtatási gyakorlatot szerzett számtalan kultúrában, minden létező cégméretben. Minden létező buzzword mentén vezetett változtatást: waterfall, agilis, lean, digitális transzformáció. Vallja, a lényeg nem változik mögötte; a szervezet emberekből áll, az elvárt eredményhez nekik kell megváltoztatniuk a viselkedéseiket, szokásaikat. Kedvenc témája, ahogyan mindez szervezetként támogatható. Karrierjének főbb állomásai: Telekom, Philips, Rohlik Csoport. Scaleup, startup specialista, topvezetők mentora globális szinten. A kiváló csapatjátékosok állandó keresője. Szakmai pályafutásának két fő jelszava az átalakulás és a változás.
- Császár Csaba, Szervezetfejlesztő
25 éves tapasztalatot szerzett elsősorban hazai környezetben, sokféle iparágban és szervezeti helyzetben. Saját bevallása szerint sokszor bevállalósan közelített változási helyzetekhez, így sok tanulsága - és jónéhány gyógyult sebhelye is van -, melyek segítenek eligazodni a jelen sokszor kusza helyzeteiben is. Munkájához integratív megközelítéssel közelít: az üzleti stratégiák és modellek hatékonyság és siker fókusza és a szervezetek emberi dimenziója közötti termékeny összhangot keresi. Felhatalmazó, az önszerveződésre és tanulásra építő működés megteremtésében támogatja ügyfeleit, leginkább felsővezetői csapatokkal dolgozva. A konkrét helyzetekre való szabad figyelem és szakmai megalapozottság mellett fontos eszköze a humor, ami a minket körülvevő paradoxonok és saját magunk elfogadásának lehetőségét adja meg.
Két szakértőnk gondolatébresztő prezentációját követően a harmadik felvonásban a meetup interaktív - és legizgalmasabb - része következik, melyben a közönséggel együtt, kötetlen beszélgetés formájában igyekszünk az aktuális változásmenedzsment kihívásaira közösen adni releváns válaszokat.
A meetup különlegességét az adja, hogy Byssz Robi és Császár Csaba tavaly találkozott egy közös projekt kapcsán, az azóta zajló, mindkettőjüket inspiráló beszélgetéseik eredményeit és kérdéseit szeretnék veletek is megvitatni, valós, a közönség által is hozott esetek és példák mentén. Ennek érdekében a regisztráloknak küldünk egy rövid 1-2 perces kérdőívet az őket valóban foglalkoztató dilemmák feltárása érdekében. Így mi is előre tudunk készülni a legrelevánsabb kérdésekből és bízunk benne, hogy egy valóban interaktív beszélgetés tud majd kialakulni.