Law & Order új évad: az AI szabályozása meetup

Lemaradtál az eseményről? Olvasd el összefoglalónkat blogunkon, vagy nézd vissza felvételről:

Időpont: 2023. március 30., 18.00 - 19.30

Helyszín: CEU Budapest – 1051 Budapest, Nádor utca 15.

A tervek szerint az EU tagállamai, az Európai Parlement, és az Európai Bizottság várhatóan áprilisban tárgyalja az EU új, Mesterséges Intelligenciáról szóló jogszabályát - az elképzeléseknek megfelelően a végleges jogszabályt 2023 végéig kell elfogadni. A törvénytervezet neve AI Act, mely azóta számos vitát, kételyt és kérdést generált világszerte. A 2018-as GDPR-hoz hasonlóan a mesterséges intelligenciáról szóló uniós törvény is globális szabvánnyá válhat, meghatározva, hogy az MI milyen mértékben befolyásol(hat)ja életünket, legyünk a föld bármely részén.

De kezdjük az elején: miért kellenek a szabályok? Milyen AI lehetőségekről beszélhetünk? Mire számítsunk 2023-ban, mik a szabályozás irányai, valamint a következő lépések?

Az est házigazdája Huszics György, Ügyvezető, Crane | Carbon.Crane, Elnök, DIMSZ. Meghívott vendégei:

  • Dr. Domokos Márton Szenior tanácsadó, Regionális adatvédelmi csoport koordinátora, Kereskedelmi jog, TMT, Adatvédelem
  • Varga Gábor Mesterséges Intelligencia és digitális innováció szakértő
  • Szepes Zsolt Ügyfélkapcsolati igazgató, CRANE

 

Regisztrálok!

 

Szakértők

Huszics György
Carbon.Crane társalapítója és ügyvezetője, a DIMSZ elnöke

Huszics György 1995 óta foglalkozik adatvezérelt megoldásokkal, elsődleges szakterületei a CRM, a hűségprogramok és az adattudomány. 1995-ben csatlakozott a McCann Erickson csapatához, 2001-től 2005-ig a csoporthoz tartozó MRM ügynökség ügyvezetője. Eredményes munkáját a hálózat nemzetközi szakmai díjával ismerte el. 2005-től az adatvezérelt tevékenységekre szakosodott, a nemzetközi ügyfélkörrel rendelkező CRANE ügyvezetője és tulajdonosa. 2014 óta a DIMSZ, Az Adatvezérelt Marketing Szövetség elnöke. A 2022-ben alapított, marketingeszközök karbonmonitorozásával és -csökkentésével foglalkozó Carbon.Crane társalapítója és vezetője.

https://kurtakademia.hu/wp-content/uploads/2023/03/Huszics.Gyorgy-1.jpg

Huszics György

Carbon.Crane társalapítója és ügyvezetője, a DIMSZ elnöke

Dr. Domokos Márton
Szenior tanácsadó, Regionális adatvédelmi csoport koordinátora, Kereskedelmi jog, TMT, Adatvédelem
https://hu.linkedin.com/in/marton-domokos-1161609

Márton a CMS Budapest kereskedelmi jogi csoportjának szenior tanácsadója, adatvédelem, mesterséges intelligencia, szellemi tulajdonjog, kereskedelmi tranzakciók és a TMT szektor a szakterületei. A regionális adatvédelmi csoport koordinátora. Rendszeresen tart előadásokat (pl. Internet Hungary, Jogi Fórum, Infotér) és publikál cikkeket (pl. IAPP Privacy Perspectives, OneTrust DataGuidance, Thomson Reuters’ Data Privacy Advisor) elsősorban a mesterséges intelligencia, az adatvédelem és a compliance témakörében. A Direkt és Interaktív Marketing Szövetség Adatvédelmi Tagozatának elnöke, továbbá a KÜRT Akadémia és a Pécsi Tudományegyetem Infokommunikációs szakjogász képzésének oktatója. Márton tagja a magyar Mesterséges Intelligencia (MI) Koalíciónak, ahol folyamatos és aktív szerepet vállal a különböző munkacsoportokon belül, elsősorban a szabályozási munkacsoportban.

https://kurtakademia.hu/wp-content/uploads/2023/03/Domokos-Marton-CMS-HU_friss.jpg

Dr. Domokos Márton

Szenior tanácsadó, Regionális adatvédelmi csoport koordinátora, Kereskedelmi jog, TMT, Adatvédelem

Varga Gábor
Mesterséges Intelligencia és digitális innováció szakértő

Varga Gábor a Budapesti Műszaki Egyetemen szerzett mérnöki, majd a Purdue University-n MBA diplomát. Folyamatosan vizsgálja a technológia, a társadalom és az üzlet egymásra gyakorolt hatását. Küldetésének tekinti a mesterséges intelligencia hozadékának maximalizálását és kockázatának minimalizálását. Az Infotér és más konferenciák visszatérő előadója és panelbeszélgetője. Pályája során különös figyelmet fordított a magyar nyelv megőrzésére a technológiai fejlődés keretei között, amire példa a magyar számítógépes terminológia kialakítása a 90-es években és az első BERT-Large nyelvi modell kezdeményezése 2020-ban. A Microsoftnál eltöltött hosszú időszak egyedülálló lehetőséget adott arra, hogy olyan iparágtörténeti eseményeknek legyen belülről tanúja, mint a dotcom buborék kipukkanása, vagy a Microsoft üzleti modelljének átalakítása termékértékesítésről a szolgáltatási modellre.

https://kurtakademia.hu/wp-content/uploads/2023/03/Varga.Gábor_Microsoft.jpg

Varga Gábor

Mesterséges Intelligencia és digitális innováció szakértő

Szepes Zsolt
Global Marketing Operations Team Lead, Munch
https://www.linkedin.com/in/zsolt-szepes-a3b71b60/

13 éve dolgozik kommunikációs szakemberként. PR-, reklám- és adatvezérelt marketingügynökségeknél vezetett csapatokat. Jelenleg a Munch marketing csapatában felel 4 ország eredményességéért. Meggyőződése, hogy a (generatív) mesterséges intelligencia megfelelően alkalmazva nem elveszi a szakemberek munkáját, hanem lehetőséget teremt többet foglalkozni azokkal a feladatokkal, amikben örömünket leljük, és amik igazi értéket tudnak teremteni a marketingkommunikációban.

https://kurtakademia.hu/wp-content/uploads/2024/02/szepes_zsolt.jpg

Szepes Zsolt

Global Marketing Operations Team Lead, Munch



Ajánlott képzéseink