Miközben a szervezetek működése a globalizáció, a digitális transzformáció, a diszruptív technológiák, az agilitás, a COVID és számtalan egyéb tényező hatására alapjaiban változik meg, a munkaerőpiac dinamikája talán sosem volt még ennyire intenzív. Szélsebesen terjed az új típusú, teljesen vagy részben virtuális munkavégzés, digitális kommunikációs és kollaborációs eszközökkel, globalizált munkaerőpiaci környezetben. A képet tovább színesíti, hogy a munkaerőpiacon megjelentek a Z generációs munkavállalók és a digitális nomádok is, akiknek értékrendje, elvárásai, prioritásai alapjaiban térnek el a korábbi generációkétól. Az agilis és adaptív szervezetek az új trendek szemléletet váltanak és megváltoztatják a munkavégzéssel és az emberekkel kapcsolatos bebetonozott gyakorlataikat.
A HR területen pedig mindezek következtében olyan sok komplex, korábban nem látott igény, kihívás, elvárás és feladat landol, hogy a HR csak úgy kapkodja a fejét. Iparágtól és a szervezet méretétől függetlenül sok HR-es tapasztalja azt, hogy azokkal a kompetenciákkal, eszközökkel és szemlélettel, amelyekkel idáig eljutottak, most csak egyhelyben topognak.
Minden rendszer, amelyben emberek vannak, kiszámíthatatlan és komplex. A komplexitásra az egyetlen jó válasz az agilitás. Nincsenek kész receptek, nincsenek mindenhol alkalmazható megoldások. Az agilis HR-nek mernie kell kimondani, ha nem tud valamit, mernie kell kérdezni, akár a Status Quo-t is megkérdőjelezni, kísérletezni, hibázni, a hibákból tanulni és a szervezettel közösen fejlődni. Ez a szemléletváltás a legfontosabb mérföldkő az agilis HR felé vezető úton. Ha megtörtént a szemléletváltás, akkor szimbolikusan eltemethetjük a „HR” nevet, és felvehetjük a „People & Culture” címet, hiszen a NEW WORK-ben nem humánerőforrásokat, hanem embereket és szervezeti kultúrát menedzselünk. |
Ez a képzés azoknak a HR vezetőknek, HR-es szakembereknek és emberekkel, szervezeti kultúrával foglalkozó felsővezetőknek szól, akik készek arra, hogy e kihívásokat összefüggéseiben megértsék, a régi szerepeket és évtizedek óta honos gyakorlatokat elengedjék, az agilis szemléletmódot elsajátítsák, új megközelítéssel új módszereket vezessenek be, röviden: az agilis szervezetté válás motorjai legyenek.
A képzés céljai:
- A résztvevőknek naprakész tudást adni digitalizáció, agilitás, agilis HR, NEW WORK, purpose alapú szervezet, tehetségmenedzsment, agilis személyzet- és szervezetfejlesztés, kultúramenedzsment és szervezeti hálózatok témakörökről.
- Képessé tenni a résztvevőket arra, hogy a szervezet digitális transzformációját megértsék, sőt, annak motorjai legyenek.
- Képessé tenni a résztvevőket arra, hogy stratégiai partnereként a CEO-val kéz a kézben alakítsák a szervezet agilis transzformációját.
- A résztvevőknek eszköztárat adni a digitális talentek bevonzására, integrálására, fejlesztésére és megtartására.
- A résztvevőket képessé tenni az agilis szervezet kultúra kereteinek kialakítására, amelyben inspiráló dolgozni és öröm fejlődni.
Mire számíthatsz?
- A képzés gyakorlat-fókuszú. Minden alkalomhoz önálló feldolgozásra elmélyítő feladatokat adunk, ami a 4 órás alkalmakon túl további heti 2 óra egyéni munkát igényel.
- Minden alkalomra konkrét esettanulmánnyalis készülünk, hogy a sokszor az irreális, nemzetközi tankönyvpéldák helyett, reális, megvalósítható és életszerű gyakorlati példákból merítsetek ötletet és bátorságot.
- A képzés során minden hallgató számára biztosítunk 1 órányi egyéni szakmai konzultációs lehetőséget, melyet a hallgatók a képzésen felmerülő témák feldolgozására, a vizsgára való felkészülésre, vagy egy saját szakmai kihívás megbeszélésére fordíthatnak.
- A képzés során kitérünk a digitalizációban rejlő lehetőségekre, de fontos hangsúlyoznunk, hogy ez nem egy technológiai képzés. Tapasztalataink szerint egy vállalat agilis vagy digitális transzformációja során a HR-nek elsősorban a vezetői mindset feltérképezésében és formálásában van elengedhetetlen szerepe, ehhez nyújtunk gyakorlati segítséget.
- A képzés a „Győzd meg a CEO-t!”elnevezésű vizsgablokkal zárul, melyre a résztvevők az első képzési alkalommal megismert keretek és kritériumok birtokában egyénileg készülnek fel. A vizsgaprezentációban a hallgatók egy, a HR által kezdeményezett szervezeti fejlesztési javaslatot dolgoznak ki és mutatnak be egy hús-vér CEO-kból álló vizsgabizottságnak. A CEO-k kérdeznek, „kötekednek” és visszajeleznek arról, hogy a projektterv CEO szempontból milyen értékeket és hiányosságokat hordoz, milyen kérdéseket vet fel, mit és hogyan lenne érdemes egy valós munkahelyi szituációban egy esetleges éles pitch előtt átgondolni.
Megkérdeztük hallgatónkat, miért jelentkezett a képzésre, és miben változott az, ahogy dolgozik.
"A HR 4.0 olyan témákat ragadott meg, ami egy jó kombinációja ennek, hiszen beszéltünk trendekről, de megismertünk konkrét eszközöket is. Munkahelyemen a lokál tehetségmenedzsment koncepció kialakításához használtam a hallottakat, vagy adtak inspirációt."
Olvasd el Császár Veronikával, egy pénzintézet HR-es munkatársával készült teljes interjút!